«Щоб хробак не здох, клади його в мох», - кажуть досвідчені рибалки. Зазвичай хробаків потрібно копати за кілька днів до рибалки, далі їх потрібно помістити в промитий, вологий мох, в якому хробаки дуже добре очищаються і втрачають свій неприємний запах. Рекомендується періодично змочувати мох несолоним бульйоном або молоком з медом. При тривалому зберіганні мох бажано іноді міняти.
Хробаків ще можна очистити, помістивши в ємність з шматком мішковини, клоччям і вологим піском
Можна пісок або глину, в яких зберігаються черв'яки, присмачити олією або макухою, тоді вони стануть приємними для риби на запах.
Щоб хробаки не розповзлися з банки, її можна прикрити шматком дерну вгору травою.
При зберіганні хробаків в жерстяних або скляних банках, в кришці потрібно зробити безліч дрібних отворів.
Хробаків можна заготовити на тривалий термін, помістивши в ящик, в якому перемішаний грунт з гноєм.
Підгодовувати хробаків можна сиром, сирою картоплею, бульйоном, чаєм.
Тривало хробаків можна зберігати в мішечку з грубого полотна, який просочується не солоним м'ясним відваром. Мішечок поміщають в холодок і змочують відваром кілька разів на добу.
Ще хробаків можна зберігати в не повністю розвинених качанах капусти. У качані капусти зрізається верхівка, і туди поміщаються черви. Коли всі хробаки розповзлися по капусті, качан прибирають в прохолодне сире місце. Перед рибалкою відривають кілька листів у капусти і вибирають там хробаків.
Є прекрасний спосіб, описаний Сабанєєва Л., як зробити з земляного хробака червоного. Хробаків, попередньо очищених, кладуть на мох і посипають зверху тертою цеглою. Повзаючи по такому моху, черв'яки набувають в червонуватий відтінок, що дуже приваблює рибу.
|